Argo plasma – czym jest i na czym polega zabieg?
Po wielomiesięcznych ćwiczeniach i restrykcyjnej diecie udaje nam się zgubić ponad 20 kg? Owszem, jesteśmy z siebie dumni, jednak nasza sylwetka nie wygląda tak, jak tego oczekiwaliśmy? Niestety często zdarza się, że po znacznej utracie wagi pojawia się duży problem z pozostałą wiotką skórą. W takiej sytuacji zastanawiamy się nad jej obkurczeniem oraz zwiększeniem jędrności i napięcia. Bardzo popularny stał się zabieg bezpiecznym gazem szlachetnym – argonem. Czym jest ta metoda? Jak wykonuje się zabieg?
Plazma argonowa
Jest to nowoczesna technologia, dzięki której za pomocą całkowicie bezpiecznego dla człowieka argonu, skutecznie obkurcza się zwiotczałą skórę, która powstaje po nagłej utracie wagi lub zabiegu liposukcji. Zabieg plazmy argonowej wykonywany jest za pomocą urządzenia gwarantującego bezpieczeństwo i pełną kontrolę podczas wykonywania zabiegu.
Metoda Argo Plasmy ma wiele zalet, które przemawiają na korzyść tego rodzaju zabiegu. Między innymi umożliwia obkurczanie włókien kolagenowych w sposób selektywny, co oznacza, że nie narusza ona innych struktur. Dodatkowo zabieg ten jest nie tylko bezpieczny, ale przede wszystkim trwały, a efekty pojawiają się natychmiast, co więcej są bardzo spektakularne.
Zabieg ten jest nie tylko bezpieczny, ale również bezbolesny, ponieważ technologia chłodzi obszar ciał, który poddawany jest zabiegowi. Najczęściej stosowany jest on na obszarach ud, brzucha, podbródka i ramion, jednak można wykonywać go także na innych partiach ciał, które tego wymagają.
Zalety koagulacji argonowej
Na popularność zabiegu wpływa wiele zalet, które najczęściej wymieniają pacjenci i specjaliści? Na przykład:
- Minimalizacja ryzyka perforacji
- Tkanki nie przywierają do sprzętu chirurgicznego
- Brak nieprzyjemnych zapachów
- Szybka i efektywna koagulacja
- Precyzyjna aplikacja
- Poprawa jędrności skóry
- Utrzymanie stabilności temperatury
- Poprawa jędrności skóry
- Zwiększenie napięcia skóry
Zalecenia po Argo Plazmie
Zabieg trwa do 90 minut w znieczuleniu sedacyjnym. Przed zabiegiem należy wykonać takie badania jak morfologia, grupa krwi, krzepnięcie, kreatynina, glukoza, elektrolity, mocz i szczepienie przeciw WZW. Ile kosztuje zabieg Argo Plasmy? Zabieg zależnie od kliniki i jej lokalizacji wynosi od 6 tysięcy za jeden obszar, na którym chcemy go wykonać. Każdy następny płatny jest dodatkowo, jednak z niewielką zniżką.
Nie ma jednoznacznych zaleceń po wykonanym zabiegu Argo Plazmy, ponieważ każdy pacjent poddawany mu jest traktowany indywidualnie, zależnie od partii ciała. Najczęściej jednak konieczny jest odpoczynek przez około 3 dni, następnie powoli można wracać do swojego codziennego, wcześniejszego trybu życia. W ciągu wymienionych wyżej dni pacjent może mieć wrażenie, że w jego tkankach znajduje się gaz, może również pojawić się obrzęk, który utrzymuje się do 2 tygodni. W czasie rekonwalescencji konieczne jest spożywanie dużej ilości wody, by odpowiednio nawadniać organizm oraz unikanie zarówno schładza, jak i przegrzewania obszaru zabiegowego.
Przeciwskazania do zabiegu Argo Plazma
Jak każdy zabieg chirurgiczny, również Argo Plazma posiada przeciwskazania do przeprowadzenia zabiegu. Mimo że jest on całkowicie bezpieczny dla człowieka, to istnieją przypadki, w których pacjenci nie mogą zostać im poddani. Na przykład:
- Skazy naczyniowe
- Cukrzyca
- Infekcja ropna skóry
- Infekcja śluzówek
- Zaburzenia krzepliwości
- Nadciśnienie tętnicze
- Ciąża
Podsumowując Argo Plasme jest to obecnie najpopularniejszy zabieg z racji tego, że jest on nie tylko bezbolesny, ale skuteczny. Decydują się na niego nie tylko Panie po ciąży, ale również Panowie, którzy utracili zbędne kilogramy lub przeszli wcześniej zabieg liposukcji. Dzięki niemu pozbędziemy się nadmiaru pomarszczonej skóry, która wygląda nieestetycznie.
Efekty widoczne są natychmiast po wykonanym zabiegu, a rekonwalescencja trwa maksymalnie 2 tygodnie, przy czym już po 3 dniach możemy wrócić do normalnego trybu życia.
Artykuł powstał we współpracy z Drszczyt.pl