ginekologia

Ginekologia estetyczna – kiedy udać się na konsultację?

Niestety zdarza się, że porody i zmiany hormonalne wpływają na zmiany zachodzące w obrębie okolic intymnych pań. Problemy są dla nich nie tylko wstydliwe, ale również wpływają na pogorszenie ich pewności siebie i pojawienie się niemałym kompleksów. Warto jest w takiej sytuacji udać się na konsultację do ginekologa estetycznego, który w porozumieniu z nami na pewno znajdzie jakieś rozwiązanie.

Jakie zabiegi oferuje ginekolog estetyczny?

Medycyna estetyczna ginekologiczna oferuje kobietom wachlarz usług mających na celu między innymi rozwiązanie problemów związanych z suchością lub luźnością pochwy, nietrzymaniem moczu, przerostem warg sromowych większych lub mniejszych, czy bliznami i zrostami powstałymi po porodzie. 

Z wieloma pojawiającymi się problemami estetycznymi w zakresie okolic intymnych na pewno poradzi sobie doświadczony profesjonalista. Po przeprowadzonej z nami szczegółowej rozmowie i dokładnym badaniu na pewno zaproponuje nam zabieg, który wpłynie na poprawę wyglądu zaistniałych zmian i nasze samopoczucie.

  • Nietrzymanie moczu – jest to najczęściej pojawiający się problem u kobiet po porodzie i osób w starszym wieku. Kliniki posiadają w swojej ofercie zabieg laserowego leczenie nietrzymania moczu, który przede wszystkim poprawi napięcie pochwy. Dzięki zabiegowi problem na pewno ustąpi.
  • Hymenotomia – zabieg ten polega na uśnięciu błony dziewiczej. Należy pamiętać, że usunięcie błony ma na celu nie tylko czerpanie przyjemności podczas stosunku, ale również zniwelowanie problemów z parciem na pęcherz, bólu podbrzusza czy braku miesiączki. 
  • Labioplastyka – jest to najczęściej wybierany zabieg wśród pań. Polega on na zmianie kształtu warg sromowych, usunięciu ich brzegów lub na klinowej resekcji. Zabieg ten przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym.
  • Hymenoplastyka – jest to zabieg polegający na rekonstrukcji błony dziewiczej w celu jej odtworzenia. Na zabieg ten najczęściej decydują się panie, które chcą, aby ich partner docenił ich poświęcenie lub te, które doznały gwałtu lub innej przemocy seksualnej. Zabieg ten wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym.
  • Perineoplastyka – zwana waginoplastyką, na zabieg ten decydują się najczęściej panie, które mają za sobą ciężki poród naturalny, czego skutkiem jest zniekształcenie lub poszerzenie wejścia do pochwy. Zabieg ten wykonuje się w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym.
  • Odmładzanie pochwy – jest to laserowy zabieg mający na celu zniwelowanie problemów z nie trzymaniem moczu lub luźnością pochwy. W tym celu wykorzystuje się wiązkę lasera, która rozbijana jest na mikropiksele. 
  • Clitoroplastyka – jest to plastyka łechtaczki, która ma na celu nie tylko względy estetyczne, ale również poprawę higieny narządów płciowych i potęgowanie doznań seksualnych. Po przeprowadzeniu konieczne jest pozostanie w szpitalu przez dobę, ponieważ jest to zabieg inwazyjny wymagający znieczulenia ogólnego. 
  • Mezoterapia pochwy – zabieg ten ma a celu przede wszystkim ujędrnieni pochwy, zniwelowanie problemu nietrzymania moczu, nawilżenie pochwy oraz jej zwiększenie jej elastyczności. 

Innymi zabiegami, które wykona dla nas ginekolog w celu poprawienia estetyki obszarów intymnych lub poprawieniu naszego zdrowia fizycznego i psychicznego są: redukcja blizn, pigmentacja, usuwanie rozstępów, lipoliza wzgórka łonowego, powiększenie punktu G, wypełnienie warg sromowych kwasem hialuronowym, rewitalizacja punktu G. 

Ginekologia estetyczna – zalety

Największą zaletą ginekologii estetycznej jest możliwość przeprowadzenia zabiegu laserem, który jest bezbolesny i – co więcej – najmniej inwazyjny. Podczas wyboru odpowiedniej kliniki warto zwrócić uwagę nie tylko na profesjonalny sprzęt, ale również doświadczenie specjalistów, którzy w niej pracują.

Lasery, które wykorzystuje się podczas zabiegów ginekologicznych, różnią się od tych wykorzystywanych do innych partii ciała jak brzuch, uda czy twarz. Wynika to z tego, że miejsca intymne są bardzo delikatne i podatne na uszkodzenia, infekcje i stan zapalne.

Dziękujemy Royal-clinic.pl za wsparcie merytoryczne przy tworzeniu artykułu.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *