Radiofrekwencja mikroigłowa

Radiofrekwencja mikroigłowa a niechirurgiczny lifting twarzy

Coraz więcej osób poszukuje skutecznych, ale mniej inwazyjnych metod poprawy wyglądu skóry. Radiofrekwencja mikroigłowa staje się popularnym wyborem jako alternatywa dla tradycyjnego liftingu chirurgicznego. Ta innowacyjna technologia pozwala na głęboką regenerację skóry, bez konieczności użycia sklapela.  

Radiofrekwencja mikroigłowa, a lifting chirurgiczny  

Czym jest lifting chirurgiczny ? 

Lifting chirurgiczny ma za zadanie znaczną i szybką poprawę stanu skóry, rysów twarzy i redukcję zmarszczek.   

Polega na naciągnięciu obwisłej skóry i usunięciu jej nadmiaru. Dedykowany jest przede wszystkim dla bardzo dojrzałej skóry, w której zaszły już poważne zmiany w tkankach. Jak każda nawet najmniejsza ingerencja chirurgiczna pozostawia po sobie bliznę i wiąże się z dłuższą rekonwalescencją. 

Na czym polega zabieg radiofrekwencji mikroigłowej ? 

Radiofrekwencja mikroigłowa to zabieg z zakresu medycyny regeneracyjnej, który stymuluje naturalne procesy w skórze poprzez mikronakłuwanie i działanie fali radiowej. Doskonale radzi sobie z wiotką skórą na twarzy, szyi i dekolcie, ale również na takich obszarach jak brzuch, uda czy ramiona. Wyraźnie poprawia jędrność i elastyczność skóry, redukuje bruzdy i zmarszczki, modeluje rysy twarzy.  Jest bardzo skuteczna w redukcji blizn, zarówno potrądzikowych, jak i pourazowych,  oraz rozstępów.  

Czy radiofrekwencja mikroigłowa może być alternatywą do liftingu chirurgicznego?  

Jeśli zależy Ci na młodszej i jędrniejszej skórze, bez konieczności poddawania się operacji, radiofrekwencja mikroigłowa będzie stanowić doskonałą alternatywę dla tradycyjnego liftingu chirurgicznego. Te dwie metody, mimo, że różnią się techniką i inwazyjnością, mają kilka punktów wspólnych: 

  • poprawa konturów twarzy – obie metody znacząco poprawiają rysy twarzy, podnoszą opadające policzki, modelują kontur  
  • cel zabiegu – oba zabiegi mają na celu poprawę wyglądu skóry, zwiększenie jej gęstości i jędrności i redukcję zmarszczek 
  • długotrwale efekty  – efekty obu zabiegów są długotrwałe, chociaż lifting chirurgiczny, ze względu na inwazyjność i głębokość działania oferuje niemal natychmiastowy efekt  
  • stymulacja kolagenu – oba zabiegi stymulują produkcję kolagenu, co prowadzi do poprawy struktury i elastyczności skóry. 
PRZECZYTAJ  Fioletowe refleksy na włosach - jak je zrobić i komu pasują?

Jak działa RF mikroigłowa ? 

Radiofrekwencja mikroigłowa to połączenie dwóch technik :  

Mikronakłuwania – zabieg rozpoczyna a się od wprowadzenia cienkich igieł na określoną głębokość (od 0,5mm do 3,5 mm). Tworzą one kontrolowane mikrourazy w tkance, co wywołuje naturalny proces gojenia oraz mobilizuje skórę do regeneracji.  

Fali radiowej – Równocześnie z mikronakłuwaniem , przez igły emitowane są fale radiowe. Generują ciepło w tkankach, co prowadzi do kontrolowanego podgrzewania skóry. Pod wpływem ciepła włókna kolagenowe ulegają natychmiastowemu obkurczeniu.  

Połączenie radiofrekwencji mikroigłowej z laserem frakcyjnym  

To połączenie jest bardziej wszechstronne i skuteczne przy skórach dojrzałych, które potrzebują intensywnej przebudowy, z głębokimi zmarszczkami i utraconym owalem twarzy. Często stosowane jest również przy bliznach i rozstępach.  Zastosowanie lasera frakcyjnego w terapii łączonej z radiofrekwencją mikroigłową pozwala uzyskać jeszcze mocniejszy efekt liftingu, napięcia i zagęszczenia skóry. Laser erbowo:yagowy w specjalnym trybie smooth wykonuje delikatną, powierzchowną ablację (odparowanie naskórka), następnie rozprasza się w skórze właściwej, skręca poluzowane włókna kolagenowe oraz pobudza produkcję nowego kolagenu.  

Co to oznacza dla skóry? Przede wszystkim uzyskanie jeszcze mocniejszego liftingu termicznego (napięcie, ujędrnienie i zagęszczenie skóry) dodatkowo poprawę jej tekstury, wyrównania kolorytu, wygładzenie, zmniejszenie przebarwień i rozszerzonych porów.  

Jakie są wskazania do radiofrekwencji mikroigłowej? 

  • Utrata jędrności skóry  
  • Zmarszczki i bruzdy  
  • Opadające policzki 
  • Opadające powieki 
  • Wiotkość skóry na ciele  
  • Blizny i rozstępy 
  • Przebarwienia  
  • Nierównomierna tekstura skóry  

Korzyści zabiegu Radiofrekwencji mikroigłowej 

Bezpośrednio po wykonaniu zabiegu skóra ulega naprężeniu, klienci często zgłaszają uczucie ściągnięcia i napięcia. Po upływie 1-3 miesiącach można zaobserwować pełne efekty zabiegu. Skóra staje się wyraźnie bardziej jędrna i napięta.  

Uzyskujemy efekt:  

  • poprawy owalu twarzy, w tym uniesienie opadających policzków (redukcję tzw. ”chomików”) 
  • wypłycenia bruzd i zmarszczek 
  • zmniejszenia widoczności blizn i rozszerzonych porów  
  • wyrównanie kolorytu skóry 
PRZECZYTAJ  Jak zrobić malinkę? Praktyczny poradnik robienia malinek

Jak wygląda rekonwalescencja po zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej?  

Po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona i obrzęknięta do kilku godzin. W niektórych przypadkach, jednak występuje to rzadko,  może się to utrzymywać do 3 dni.   

Rekonwalescencja po terapii łączonej radiofrekwencji z laserem frakcyjnym jest nieco dłuższa i bardziej intensywna. Bezpośrednio po zabiegu, ze względu na mocniejszy lifting termiczny skóra jest zaczerwieniona i może pojawić się uczucie pieczenia. Natomiast minimalna ablacja może powodować delikatne złuszczanie naskórka po 2-3 dniach od zabiegu.   

W obu przypadkach ważne jest, aby pacjent stosował się do zaleceń po zabiegu, aby zminimalizować dyskomfort i przyspieszyć proces gojenia. 

Ile zabiegów trzeba wykonać ?  

Zwykle zalecana seria to 2-4 zabiegi wykonywane w odstępie 4-6 tygodni. Ilość potrzebnych zabiegów zależy od: stanu skóry, wskazania, oczekiwanych efektów oraz indywidualnej reakcji skóry.  

 Warto podkreślić, że choć lifting chirurgiczny twarzy może przynieść spektakularne efekty, nie zawsze jest konieczny. Radiofrekwencja mikroigłowa stanowi mniej radykalne rozwiązanie, które nie jest tak inwazyjne jak lifting, wiąże się z mniejszym ryzykiem i wymaga znacznie krótszej rekonwalescencji.  

Zanim zdecydujemy się na skalpel, warto rozważyć więc radiofrekwencję mikroigłową. Może ona nie tylko całkowicie wyeliminować potrzebę operacji, ale również znacznie odroczyć zabieg, utrzymując skórę w dobrej kondycji przez kolejne lata. Dzięki temu możemy cieszyć się młodszym wyglądem bez konieczności przechodzenia przez bardziej inwazyjne procedury. 

Dyplomowany Kosmetolog 

JETSET CLINIC 

Gabinet Medycyny Estetycznej Warszawa 

Joanna Kołodziej  

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *